2024. május 14‒16. között Palermóban rendezték meg a REFORC éves konferenciáját a kora újkori kereszténységről Early Modern Encounters. Religions, Cultures and Societies [Kora újkori találkozások: vallások, kultúrák és társadalmak] címmel, a Fondazione per le scienze religiose Giovanni XXIII mint társszervező és házigazda közreműködésével.
Bővebben: Nemzetközi konferencia a kora újkori kereszténységről
A júniusban megjelent A hosszú reformáció jegyében – Vallási perzekúció és tanúságtétel a református irodalmi hagyományban a gyászévtizedtől 1800-ig című monográfiáról (Bölcsészettudományi Kutatóközpont, 2023), az 1772-es év szerepéről a magyar irodalomtörténetben, a kora újkori református irodalmi hagyomány értelmezésének új dimenzióiról, a hosszú reformáció korszakalakzatáról és az MTA BTK Lendület - Hosszú Reformáció Kelet-Európában és Erdélyben Kutatócsoport eredményeiről beszélgetett Bocsik Balázs a kötet szerzőjével és a kutatócsoport vezetőjével, Tóth Zsomborral.
Tasi Réka és Pap Balázs monográfiái jelentek meg a Bölcsészettudományi Intézet Irodalomtudományi Intézet kiadásában, a Lendület Kutatócsoport támogatásával.
Bővebben: A Hosszú Reformáció Lendület Kutatócsoport nyári megjelenései
A hosszú reformáció jegyében. Vallási perzekúció és tanúságtétel a református irodalmi hagyomány a gyászévtizedtől 1800-ig címmel a BTK Irodalomtudományi Intézet kiadásában megjelent a Humanizmus és Reformáció sorozat 41. kötete.
Bővebben: Megjelent Tóth Zsombor monográfiája a hosszú reformációról
Az Evangélikus lelkészek Magyarországon életrajzi adattár újabb kötettel gyarapodott. Csepregi Zoltán a Nyugat-Magyarországhoz kapcsolható anyagot dolgozta fel az 1681 utáni anyagot feldolgozó első kötetben. A kiadvány letölthető itt.
Bővebben: Megjelent az Evangélikus lelkészek Magyarországon újabb kötete
A Magyar Unitárius Egyház Kolozsvári Gyűjtőkönyvtárának sorozatában jelent meg a kutatócsoport tagja, Molnár Lehel kötete, Az unitárius püspöki vizitáció rendszere a korai újkorban című monográfia.
Bővebben: Megjelent Molnár Lehel kötete az unitárius vizitációkról
Az MTA BTK Lendület Hosszú reformáció Kelet-Európában (1500–1800) Kutatócsoport a Bölcsészettudományi Kutatóközpont Irodalomtudományi Intézetével közösen Klaniczay Tibor irodalomtörténeti univerzuma címmel 2023. március 20‒24. között négynapos mesterkurzust rendezett Budapesten.
Bővebben: Klaniczay Tibor irodalomtörténeti univerzuma: mesterkurzus az Irodalomtudományi Intézetben
Szeptember 21 és 23 között rendezték meg a Marosvásárhelyi Teleki-Bolyai Könyvtárban a Teleki Sámuel Emlékkonferenciát, amelyen a Lendület Kutatócsoport vezetője, Tóth Zsombor Hosszú reformáció és könyvtár: hugenotta szerzők gróf Teleki Sámuel gyűjteményében címmel tartott előadást.
Bővebben: Tóth Zsombor előadása a Teleki Sámuel emlékére rendezett konferencián