2024. március 13-án a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának Res Litteraria Transylvanie Vetus Irodalom- és Művelődéstörténeti Műhelye és a Hosszú Reformáció 1500–1800 kutatócsoport közösen rendezett szakmai könyvbemutatót. A rendezvényen Nagy Emese Ingrid, Farmati Anna és Rapa Annamária mutatta be a köteteket, a beszélgetést Ferencz-Nagy Zoltán vezette.
2024. január 23-án, 16 órai kezdettel kerül sor a Reciti Kiadó könyvbemutatójára a BTK Irodalomtudományi Intézetben, amelynek keretében Pap Balázs és Tasi Réka – a kutatócsoport támogatásával megjelent – köteteit is bemutatják.
Bővebben: Tasi Réka és Pap Balázs köteteinek bemutatója az Irodalomtudományi Intézetben
A BTK Irodalomtudományi Intézet Reneszánsz osztálya és a Center for Reformation Studies 2023. december 12-én 18:00 órától könyvbemutatót rendez, amelynek témája a Humanizmus és Reformáció sorozat 41. kötete, Tóth ZsomborA hosszú reformáció jegyében. Vallási perzekúció és tanúságtétel a református irodalmi hagyományban a gyászévtizedtől 1800-ig című monográfiája. A kötetről a szerzővel Csörsz Rumen István, Fazakas Gergely Tamás és Kecskeméti Gábor beszélget.
Bővebben: A hosszú reformáció jegyében - könyvbemutató az Irodalomtudományi Intézetben
Tóth Zsombor A hosszú reformáció jegyében. Vallási perzekúció és tanúságtétel a református irodalmi hagyományban a gyászévtizedtől 1800-ig című monográfiáját 2023. október 30-án mutatják be 17 órai kezdettel a Teleki-Bolyai Könyvtárban, Marosvásárhelyen. A szerzővel Lázok Klára, Bányai Réka és Kimpián Annamária beszélgetnek.
Bővebben: Tóth Zsombor könyvének bemutatója Marosvásárhelyen
A Babeș-Bolyai Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának Magyar Irodalomtudományi Intézete, a BTK Irodalomtudományi Intézet és a Centre for Reformation Studies 2023. október 27-én Pallas kárpát-medencei ivadékai: a Klaniczay-iskola hatástörténete Kelet-Közép-Európában címmel Kolozsváron közös műhelykonferenciát rendez.
Bővebben: Pallas kárpát-medencei ivadékai – tudományos konferencia Kolozsváron
A Hosszú Reformáció Kelet-Európában (1500–1800) Kutatócsoport és nemzetközi partnerei – az Institut für deutsche Kultur und Geschichte Südosteuropas, a De Gruyter Kiadó, a Die Beauftrage der Bundesregierung für Kultur und Medien, a Fritz Thyssen Stiftung – az Evangélikus Hittudományi Egyetemmel közösen rendeztek nemzetközi konferenciát Looking Beyond the Paradigm: Reformation and Religious Diversity across Borders and Cultures in Central and Southeastern Europe [A paradigmán túl: határokon és kultúrákon átívelő vallási sokféleség a közép- és délkelet-európai reformációban] címmel az Evangélikus Hittudományi Egyetemen 2023. június 8–11. között, amelyen a kutatócsoport vezetője,Tóth Zsombor plenáris előadást tartott.
Bővebben: Nemzetközi konferencia a vallási sokféleségről Közép- és Délkelet-Európában
2023. június 1-én 15:00 órától Simon Burton, az Edinburgh-i Egyetem oktatója Christian Philosophy in the Long Reformation [Keresztény filozófia a hosszú reformációban] című előadásával folytatódik a Klaniczay Tibor emlékére indított sorozat (Tibor Klaniczay Memorial Lecture Series), a Hosszú Reformáció Kelet-Európában (1500–1800) Lendület Kutatócsoport szervezésében.